Red Bull : New Year. No Limits 2009 Justin Kosman, Red Bull Photofiles

Vanaasta õhtul kirjutas ekstreemspordi ikoon Travis Pastrana oma nime järjekordselt ajalooraamatusse, alustades 2010. aastat võimsa pauguga. Neljakordne Rally America tšempion ning üheksakordne X-Gameside kullavõitja, murdis barjääre ning pani oma oskused Red Bull New Year No Limits üritusel jälle proovile.

Kell 21.00 kohaliku aja järgi (kesköö ET) sööstis Pastrana kiirusega 146km/h oma Subaru Impreza STI ralliautol Pine Avenue kailt California Long Beachil, 82-meetri kaugusele üle Rainbow sadama ning maandus edukalt vees hulpival alusel. See hüpe ületas eelmist maailmarekordit ligi 30-meetriga. Sündmust oli tunnistamas ligi 75 000 pealtvaatajat.

„Ma olin terve päeva väga närvis, aga kui ma juba autosse istusin, siis valdas mind rahu“, rääkis Pastrana. „Päris hüpe oli kõvasti vingem, kui kõik mu harjutushüpped kokku. Mul on hea meel, et ma autoga pea ees vette ei maandunud. Tõeliselt hea viis, kuidas 2010. aastat alustada.“

Kaugushüppe rekord autoga on senini viimane Pastrana saavutus. Eelnevalt on ta sooritanud maailma esimese topelt tagurpidisalto mootorrattal ning hüpanud langevarjuta lennukist alla.

Pastrana õnnestunud trikile eelneb Robbie Maddisoni ja Rhys Milleni 2008 aastavahetuse show, mil nad hullutasid fänne Las Vegases. Eestlased said sündmustele samuti meie kohalike telekanalite vahendusel kaasa elada.


Kommentaarid

    Lisa kommentaar

    * Kõik väljad nõutud
    Lubatud on maksimum 2000 tähemärki :
    Sisesta Captcha, seejärel "Postita kommentaar":

    Artikli info