Red Bull BC One New York

www.redbullbcone.com

Maailma parimad B-Boyd võistlevad 18. novembril Red Bull BC One tšempionitiitli nimel

Esimest korda 5-aasta jooksul jõuab Red Bull BC One Hip Hopi sünnilinna New York Citysse. 16 maailma parimat breikarit saavad kokku, et selgitada välja Red Bull BC One tšempion.

Breiktants sai alguse 1970ndatel Bronxis, New Yorkis ning on sellest ajast alates üks oluline osa Hip Hop kultuurist, üheskoos DJ, MC ja Graffiti kunstiga. Breiktants ehk B-Boying sümboliseerib tantsu, liikumist ning New Yorki elustiili. Kool Herc on Hip Hopi DJ'nduse pioneer ning tema alustaski erinevate jammide korraldamist Bronxis. Tänapäeval on breiktants vallutanud kogu maailma. Lõuna-Korea, Prantsusmaa ja USA on selle tantsustiili eeskujulikumate tantsijate esindusmaad.

Kõik Red Bull BC One osalejad on ükshaaval ekspertide poolt välja valitud. Saada väljavalituks sellele üritusele on kombo tantsuoskusest, reputatsioonist, iseloomust ning mõjust  tantsuühiskonnale.

Esimene Red Bull BC One toimus Bielis, Sveitsis (2004). Sealt liikus võistlus edasi Berliini Saksamaal(2005), Sao Paolosse Braziilias(2006), Johannesburgi Lõuna-Aafrikas (2007) ja Pariisi Prantsusmaal(2008). 2009-aastal liigub võistlus New Yorki, Hip Hopi pealinna, kuhu luuakse 18.novembriks tõeline B-Boy lahinguväli.

 

 

Red Bull BC One Feed

Ürituse info