Felix Baumgartner

null

Felix Baumgartner Feed

Profiil Felix

Info Felix

null

Felix Baugartner on langevarjuhüppaja ja BASE jumper. Alates 2005. aastast on Baumgartner maailma parimate teadlaste, inseneride ja arstidega valmistanud ette Red Bull Startose missiooni, et purustada 50 aastat püsinud rekord vabalangemises ja murda helikiirus.
 

Baumgartner sündis 1969. aastal Austrias Salzburgis. Ta alustas langevarjuhüpetega juba 16 aastaselt ja sai oma võimeid proovile panna ja oskusi lihvida Austria sõjaväe langevarju demostratsiooni- ja võistlusmeeskonnas. 1988. aastal kutsus Red Bull Baumgartneri osalema erinevatele langevarju näidisüritustele ja nende omavaheline koostöö kestab siiani.
 

Üheksakümnendatel viis Felix oma oskused järgmisele tasandile ja hakkas tegelema BASE jump’inguga e. maaga ühenduses olevatelt objektidelt hüppamisega. Näiteks on Baumgartner teinud maailma lühima BASE jump’i Rio de Janero Kristuse kuju paremalt käelt, hüpanud maailma kõrgeima torni otsast Taipeis Taiwanis ja Horvaatia sügavaima koopa sisemusse. 2003. aastal kinnitas Baumgartner enda külge süsinikust tiibadega varustatud ülikonna ja hõljus esimese inimesena üle Inglise kanali.
Baumgartner on nomineeritud Maailma Spordi Auhinnale ja esile tõstetud kahes kategoorias NEA Ekstreemspordi auhindade jagamisel.


Aastal 2012 plaanib Felix Baumgartner Red Bull Stratose missiooni käigus teha maailma kõrgeima langevarjuhüppe kosmose äärelt ehk ligi 37 km kõrguselt. Missiooni käigus on plaanis purustada 4 rekordit: kõrgeim mehitatud õhupallilend, kõrgeim langevarjuhüpe, pikim vabalangemine (umbkaudu 5 min). Lisaks tahab 43 aastane Baumgartner olla esimene inimene, kes murrab helikiiruse ilma õhusõiduki kaitsva kilbita, kogudes seeläbi täiesti uut ja senitundmatut informatsiooni.