Lindsey Vonn (Kildow)

null

Lindsey Vonn Feed

Profiil Lindsey

Info Lindsey

Lindsey Vonn

Lindsey Vonn sündis 1984-aastal ning veetis oma lapsepõlve osariigis, mida ei saa just mägiseks nimetada – Minnesotas. Seevastu olid Lindseyl isa ja vanaisa, kes tegelesid suusatamisega ning Lindsay esimene suusakogemus leidis aset kui ta oli kolmene. „Ma alustasin võistlemisega seitsme aastaselt ning kui ma sain üheksa siis osalesin juba rahvusvahelistel üritustel. Mu pere otsustas lõpuks Vaili kolida, et mul oleks võimalus suusatada.“
Noor Lindsey arenes kiiresti. 14-aastasena sai temast ainus naissoost ameeriklane, kes võitis Trofeo Topolino võistluse Itaalias. Seejärel kanti tema nimi „Tšempionite Kuldsesse Raamatusse“.

Lindsey elus sai määravaks 15-eluaasta, kui ta astus mitmetel NorAm võistlustel poodiumile. Tema esimene FIS võit tuli 2001-aastal ning samal aastal saavutas ta Super Series võidu ning lisaks veel pronksi US Combined National Championships’il.

Kui Lindsey sai 2002-aastal US Olümpia suusatiimi, siis saavutas ta oma esimese suurema tuntuse. Tema edu suurenes 2003-aastal kui ta sai hõbemedali Junior World Championships’il. Lindsay breakout toimus 2003/2004 aastal, kui ta võitis kaks kulda US Championshipil ning saavutas esmakordselt World Cup poodiumikoha.

2004/2005 olid Lindsey jaoks veelgi põnevamad, kuna ta sai oma esimese kulla World Cup seerias. Lindsey veetis terve Olümpiahooaja suve treenides Oregonis ja Tšiilis. Tulemus? „Usun, et olen oma elu parimas vormis“.

Treeningute ja võistluste vahepeal jääb Lindeyle väha aega, et puhata. Seevastu annavad pikad lennureisid talle võimaluse lugeda ning vaadata oma lemmik sarja Law&Orderit. Lisaks õpib ta saksa keelt. Lindsey teeb endale nime siin-ja sealpool mandreid. „Parim mälestus on see, kui olin lennujaamas ja ei leidnud oma passi ülesse. Valvur vaatas mind korra ning ütles – sa oled Lindsey Kildow? Ning lasi mul minna“.