New York Red Bulls 

null

Profiil New York Red Bulls

Info New York Red Bulls

null

Joel Lindpere on Eesti jalgpallur, kes mängib alates 2010. aastast USA klubis New York Red Bulls. Ta mängib poolkaitses, reeglina vasakul äärel.


Linpere alustas klubi karjääri 1997 JK Nõmme Kaljus, kui oli kõigest 15 aastane. 1998-1999 mängis ta Lelle SK-s tehes kaasa 23 mängu ja lõi 5 väravat. Pärast kahte hooaega värvati Lindpere FC Flora Tallinna koosseisu. Alates 2001. läks ta laenuga FC Valga koondisesse, mängides seal 20 mängu ja lõi 17 väravat. Pärast muljetavaldavat väravate kogust suundus ta tagasi FC Flora ridadesse ja sai kiiresti üheks väärtuslikumaks mängijaks Eesti Meistriliigas.
2007. aasta jaanuaris tundis Lindpere vastu huvi toona Kreeka kolmandas liiga lõunatsoonis mänginud Panetolikos. Lindpere loobus lepingust ja kirjutas sama aasta veebruaris alla 3-aastasele lepingule Norra kõrgliigaklubi Tromsø Idrettslagiga.


Jole Lindpere sõlmis 2010. aastal 2-aastase lepingu New York Red Bulls’iga, olles esimene eestlane, kes mängib USA jalgpalli kõrgliigas.


2010. aastal valiti Lindpere New York Red Bulls’i kõige väärtuslikumaks mängijaks.


2012 aasta jaanuaris sõlmis New York Red Bulls Lindperega pikajalise lepingu. Klubi manager ja spordidirektor Erik Soler sõnas kodulehel pärast lepingu allkirjastamist: „Joel on mänginud meie kahe viimase hooaja arengus olulist rolli ning saanud meie meeskonnas üheks kõige populaarsemaks mängijaks oma töökuse, esituste ja pühendumise tõttu. Tahtsime talle tasuks pakkuda uut lepingut, mis arvestaks tema tehtud jõupingutustega ning mul on hea meel, et saime temaga uue lepingu sõlmitud. Meil on hea meel, et ta on tulevastel aastatel meiega, kui loodame võita MLS-i (USA jalgpalli kõrgliiga – toim) meistrikarika.” New York Red Bulls’iga on Lindpere mänginud 81 mängu ja löönud 12 väravat.
Lindpere on Eesti koondises alates aastast 1999, ta on kaasa löönud 79 mängus ning löönud 5 väravat.